Sociální péče

Služby sociální péče v domově vykonávají pracovnice v sociálních službách – pečovatelky, a to v nepřetržitém provozu.
Služby sociálně péče se poskytují přímo u uživatele na jeho pokoji, ke kterému náleží i sociální zařízení. V případě individuální potřeby uživatele je k dispozici na každém podlaží velká koupelna, kterou může využívat.
Služby sociální péče zahrnují pomoc při zvládání běžných úkonů péče o vlastní osobu a pomoc při osobní hygieně nebo poskytnutí podmínek pro osobní hygienu.

V oblasti mobility pomáhají pečovatelky:
s vysazováním mimo lůžko; s polohováním na zádech, boku, břiše; doprovodem po zařízení; s doprovodem do zdravotnického zařízení.

V oblasti stravování pomáhají pečovatelky:
s rozvozem a servírováním stravy; s přímým podáváním stravy; s úpravou formy stravy.

V oblasti oblékání, svlékání, obouvání, zouvání pomáhají pečovatelky:
s oblékáním/svlékáním, obouváním/zouváním; s oblékáním a svlékáním speciálních pomůcek; s vhodnou volbou oblečení.

V oblasti hygienické péči pomáhají pečovatelky:
s péčí o dutinu ústní/zubní protézu; s celkovou koupelí na koupacím lůžku; s celkovou koupelí ve sprše; s hygienickou péčí u umyvadla v koupelně; s hygienickou péčí s přenosným umyvadlem; s hygienickou péčí na lůžku; s mytím vlasů; s péčí o vlasy; s holením; se stříháním nehtů; s omytím perinálně-genitální oblasti.

V oblasti toalet pomáhají pečovatelky:
s použitím WC/WC křesla; s podkládáním podložní mísy/močové láhve; s výměnou pomůcek pro inkontinentní; se sledováním výdeje moči/vypouštění sběrného sáčku.

V oblasti ošetřovatelské péče pomáhají pečovatelky:
s ošetřením kůže promazáním; se sledováním stolice; s aktivním nabízením tekutin; se sledováním příjmu tekutin – 24 hodin; se sledováním stravování.

V oblasti péče o domácnost/pokoj pomáhají pečovatelky:
s výměnou a úpravou ložního prádla lůžkovin; s výměnou osobního prádla; s úklidem osobních věcí; s kontrolou bezpečného prostředí; s úklidem pokoje a sociálního zařízení.

PéčeSociální péče