Ubytování, úklid, praní a opravy prádla

Ubytování

 

V domově je k dispozici 13 dvoulůžkových pokojů a 61 jednolůžkových pokojů. Pokoje mají sdílené sociální zařízení (umyvadlo, sprcha a WC) s jedním, případně dvěma, třemi nebo výjimečně se čtyřmi uživateli. K pokoji náleží terasa nebo balkón nebo je pokoj bez terasy či balkónu.

 

Vybavení pokoje, možnost dovybavit si pokoj vlastními věcmi

Pokoj je vybaven lůžkem, nočním stolkem, šatní skříní, komodou, polokřeslem, stropním světlem, stolem, židlí, poličkou, věšákovou stěnou s botníkem a dorozumívacím zařízením s personálem. Domov Hortenzie může zdarma poskytnout uživatelům, kteří to potřebují, např.: aktivní antidekubitní matrace a jiné antidekubitní pomůcky.

 

Uživatelé si mohou pokoj dovybavit svými věcmi. Dle vlastního uvážení si mohou s sebou vzít vlastní menší nábytek, koberec, povlečení na peřiny, pokojové květiny, fotografie, rádio, křeslo, obrazy, poličku, varnou konev, televizi, aj., a to po dohodě s ředitelem domova.

 

Televize

Televize na pokojích není v základním vybavení pokoje. Uživatel služby si může v rámci vlastního vybavení televizi donést. Nutná je však konzultace s ředitelem domova a jeho souhlas. Pokoj disponuje přípojkou k televizinímu signálu. U dvoulůžkových pokojů je nutná vzájemná dohoda se spolubydlícím. V případě, kdy není shoda, televize na pokoji není možná. Pokud dojde ke změně spolubydlícího je nutná nová dohoda s novým spolubydlícím.

 

Internet

Prostory Domova Hortenzie, tedy i pokoje uživatelů disponují WIFI připojením k internetu.

 

Úklid, praní a drobné opravy ložního a osobního prádla a ošacení, žehlení

Součástí ubytování je také zajištění úklidu, praní, žehlení a drobných oprav ložního a osobního prádla a ošacení. Praní a žehlení je zajištěno ve vlastní prádelně Domova Hortenzie. Úklid je zajištěn denně a podle potřeby. Praní a žehlení je zajištěno 1x týdně a podle potřeby i denně.

 

Úklid, praní a drobné opravy ložního a osobního prádla a ošacení a žehlení jsou prováděny ve standardní rovině, tzn., že domov například neposkytuje čištění koberců, ale pouze vysátí. V případě, že si uživatel přeje vyčištění koberce, domov mu pomůže zprostředkovat službu, která toto zajišťuje, uživatel si hradí tuto službu sám.

 

Značení prádla

Uživatel si nechává označit své osobní šatstvo a prádlo, aby nedošlo k jeho záměně. Prádlo je označeno cedulkou na diskrétním místě se jménem a příjmením uživatele. Označení zabezpečuje personál domova. Označení ošacení a prádla je pro uživatele zajištěno zdarma.